اینتل هنوز اعتقاد دارد که پردازنده‌های آنها نسبت به AMD بهتر هستند

برای هیچکس پوشیده نیست که AMD توانسته با ارائه معماری Zen به موفقیت بسیار زیادی در بازار دست پیدا کند، موفقیتی که از حد انتظار بسیاری از افراد زیاد بود. البته اینتل تا مدت زیادی از حضور قدرتمند AMD نگران نبود و آنها تنها به تازگی به موفقیت رقیب سنتی خود اعتراف کردند. AMD در طی چند سال گذشته با عرضه معماری‌های مختلف از خانواده Zen، توانسته سه نسل از پردازنده‌های Ryzen و نسل‌های مختلف از پردازنده‌های Threadripper و EPYC را عرضه کند که تقریبا در بسیاری از موارد محصولات مشابه اینتل را شکست می‌دهد. موفقیت‌های پیاپی AMD باعث شده تا اینتل کمپین جدیدی برای مبارزه مستقیم با آنها را آغاز کند.

در نمایشگاه Gamescom که به تازگی برگزار شده است اینتل از کمپین جدید خود رونمایی کرد اما نکته‌ای که قابل توجه بود این است که اینتل هنوز معتقد است با توجه به عقب ماندگی در زمینه‌های مختلف مثل تعداد هسته‌ها و استفاده از معماری‌های مدرن، همچنان پردازنده‌های اینتل از AMD بهتر است! آنها برای اثبات ادعای خود از بنچمارک‌های دنیای حقیقی یاد کردند. Troy Severson از شرکت اینتل در این زمینه گفت:«یک سال پیش وقتی ما Core i9 9900K را معرفی کردیم، این پردازنده به سریع‌ترین پردازنده مربوط به دنیای بازی لقب گرفت. من می‌توانم بگویم که حقیقتا چیزی فرق نکرده است. این محصول همچنان سریع‌ترین پردازنده در زمینه گیم است. شاید شما اطلاعاتی زیادی از کنفرانس‌های مطبوعاتی رقیب دریافت کرده باشید اما ما در تست‌های دنیای واقعی شرکت می‌کنیم و تست‌های انجام شده در محیط آزمایشگاهی و مصنوعی. آزمایش در دنیای واقعی تحت شرایط حاکم نشان می‌دهد که 9900K از Ryzen 9 3900X بهتر عمل می‌کند. آنها از قطعه با دوازده هسته فیزیکی استفاده می‌کنند در حالی که بهترین مدل ما از هشت هسته بهره می‌برد. من خیلی صادقانه می‌گویم که کار خوبی انجام دادیم تا فاصله‌ها همین گونه باقی بماند اما باید گفت که پردازنده‌های اینتل عملکرد بسیار بهتری نسبت به رقیب به خصوص در زمینه اجرای بازی ها دارند.»

حالا مشخص شد که تعلل اینتل در زمینه استفاده از تکنولوژی‌های جدید به خاطر این است که فکر می‌کنند AMD صرفا در محیط آزمایشگاهی و بارهای‌ کاری مصنوعی بهتر عمل می‌کند. به عنوان مثال اینتل عقیده دارد که پردازنده‌های آنها در آزمایش‌های حقیقی مثل استفاده از برنامه‌هایی مثل آفیس، Adobe Lightroom و فوتوشاپ و … بهتر عمل می‌کنند. آنها همچنین از دنیای بازی و اجرای بهتر آنها روی پردازنده‌های اینتل صحبت کردند و معتقدند که یک پردازنده مانند i7-9700K که مدلی میان رده محسوب می‌شود از بهترین پردازنده AMD یعنی Ryzen 9 3900X عملکرد بهتری دارد. گرچه می‌توان ادعای اینتل در مورد اجرای بهتر بازی‌های مدرن را تایید کرد اما با مشاهده نتایج آزمایش‌های متعدد در زمینه‌های مختلف باید گفت که ادعای اینتل به هیچوجه اثبات نشده است.