فروش محصولات سرور اچ پی

فروش محصولات سرور اچ پی

 

شرکت اچ پی (HP) سرور اچ پی ،  کار خود را به عنوان یک شرکت فناوری اطلاعات چند ملیتی در کالیفرنیای آمریکا آغاز کرد. این شرکت محصولات و خدمات بسیار متنوعی را برای کسب‌ و کار‌های بزرگ یا کوچک ارائه می‌کند. این شرکت حتی با دولت‌های مختلف نیز همکاری می‌کند. شرکت HP کار خود را از یک پارکینگ خانگی با سرمایه ۵۳۸ دلار توسط بیل هیولت و دیوید پاکارد آغاز کرد. این دو نفر توانستند با تلاش بسیار زیاد شرکت HP را به یکی از پیشگامان و بزرگان دنیای کامپیوتر و خدمات مربوط به آن تبدیل کنند.

این شرکت در ساختار مدرن خود محصولات بسیار متنوعی مثل پریتنر، لپ تاپ، سرور‌ اچ پی، تلفن‌های هوشمند، تبلت و نرم‌افزار‌های مدیریت شبکه را تولید می‌کند. اولین محصول این شرکت یک نوسان ساز بود که ایده اصلی آن توسط بیل هیولت در اواخر دهه سی میلادی شکل گرفت. این ایده توانست با همه نوسان‌سازهای موجود در بازار رقابت کرده و از لحاظ کیفی همه آنها را شکست دهد.

شرکت HP در سال ۲۰۱۵ به دو بخش تقسیم شد. یکی از این بخش‌ها با نام HP Inc شناخته می‌شد که همچنان در بازار کامپیوتر‌های شخصی، سرویس‌های مربوط به آن و پرینتر فعالیت می‌کرد. بخش دوم نیز از آن روز با نام Hewlett Packard Enterprise یا HPE معرفی شد.

این بخش فعالیت خود را در حوزه اینترپرایز آغاز کرد و تمرکز خاصی روی طراحی، ساخت و عرضه محصولات و سرویس‌های مربوط به این بازار داشت. HPE از زمان آغاز به کار خود با رشد بسیار قابل توجهی همراه بود. این بخش توانست در طول این چند سال کسب و کار‌های بسیار زیادی را به خود جذب کرده و یا خریداری کند. اینکار باعث شد تا HPE بتواند خدمات و محصولات بسیار متنوعی را به بازار عرضه کند. هدف اصلی HPE به چالش کشیدن رقیب‌های مستقیم در بازار بود.

در عصر نوین دسترسی به داده‌ها بزرگ یا کوچک، انتقال آنها، پردازش ابری و تمام زیر بخش‌های مرتبط به آن باعث شده تا شرکت‌ها از این پتانسیل برای ارائه محصولات و خدمات جدید استفاده کنند. در زندگی مدرن، برنامه‌ها و داده‌های بخش بسیار بزرگی را تشکیل می‌دهند و در نهایت باعث به وجود آمدن دنیای فناوری اطلاعات می‌شوند. یکی از ویژگی‌های این شرکت نوآوری است. آنها تلاش می‌کنند تا بتوانند با توجه به نیاز‌های مشتری، محصولات و البته سرویس‌های جدیدی را با نوآوری‌های لازم به بازار ارائه کنند.

شرکت HPE در بازه نسبتا کوتاه فعالیت خود با تغییرات زیادی به خصوص در سطح پرسنل مواجه شده است. این تصمیمات برای حفظ حس رقابت و ارائه محصولات بسیار پیشرفته اتخاذ شده است. از زمان تقسیم شرکت HP و به وجود آمدن HPE، همیشه مشکلاتی در فرآیندهای مختلف وجود داشته اما آنها تمام تلاش خود را انجام دادن تا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت اینترپرایز شناخته شوند. همچنین HPE یکی از شرکت‌های بسیار پیشرفته در بخش پردازش ابری است. یکی از رقیب‌های بسیار سرسخت HPE بدون شک Dell است که در پردازش ابری نیز بسیار موفق عمل کرده است. این دو شرکت در حال حاضر به عنوان مسئول بخش بزرگی از زیرساخت‌های ابری جهان شناخته می‌شوند و به همین خاطر سهم بسیار زیادی از درآمد از این بخش را به خود اختصاص می‌دهند.

خرید سرور اچ پی

خرید سرور اچ پی

تاریخچه حضور سرور اچ پی در بازار جهانی

شرکت HPE حضور بسیار پر رنگی در بخش‌های مختلفی از بازار دارد. البته باید گفت که HPE بیشتر به خاطر طراحی و فروش سرور‌های مدرن، محصولات مرتبط به ذخیره سازی، سرویسهای پردازشی Edge، نرم افزار و تجهیزات شبکه و همچنین زیرساخت‌های هیبرید شناخته می‌شود. یکی از بخش‌های قابل توجه، دستگاه‌های ذخیره سازی است. آنها در این بخش از بازار به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حضور دارند. آنها علاوه بر تولید دستگاه های ذخیره سازی مدرن، نرم‌افزارهای مخصوص آن را نیز به کاربران ارائه می‌کنند.

در بخش سرور‌ها نیز باید گفت که HPE در حال حاضر سرور‌های ایستاده، رک و حتی بلید را عرضه می‌کند. در بخش شبکه نیز آنها محصولات بسیتر متنوعی مثل اکسس پوینت، روتر و سویچ را عرضه می‌کنند. دهمین نسل از سرورهای ProLiant، آخرین محصولات ارائه شده از سرور‌های HPE به بازار هستند. آنها مدعی هستند که نسل دهم از سرور‌ها امن‌ترین زیرساخت‌ها در سرور‌های جهان را دارد. نسل دهم از این سرور‌ها از ویژگی‌هایی مثل اثرانگشت دیجیتالی در سطح فریمور استفاده می‌کنند. این قابلیت به صاحب سرور اجازه می‌دهد که دسترسی بدون اجازه به سرور امکان پذیر نباشد.

یکی دیگر از نکاتی که باعث شده که HPE در طی چند سال رشد بسیار خوبی داشته باشد، سرمایه گذاری گسترده روی بخش تحقیق و پژوهش است. این تیم توانست ماژول حافظه‌ای را بسازد که حجمی معادل ۱۶۰ ترابایت داشته باشد. مدیرعامل فعلی شرکت HPE معتقد است که کلید اصلی پیشرفت‌های علمی بسیار بزرگ دسترسی سریع به حجم زیادی از اطلاعاتی است که انسان‌ها به صورت روزانه تولید می‌کنند.

او معتقد است که این پیشرفت‌ها در این اطلاعات فراموش شده‌اند و انسان باید صرفا آنها را پیدا کرده و به درستی آن را پیاده سازی کند. وابستگی به تکنولوژی‌های قدیمی اجازه انجام اینکار را نخواهد داد. برای رسیدن به این هدف باید از کامپیوتر و ابزار‌های مدرن استفاده کرد که برای عصر نوین اطلاعات ساخته شدند. حافظه ۱۶۰ ترابایتی یکی از نمونه‌های اولیه و تحقیقاتی است که شرکت HPE سرمایه گذاری زیادی روی آن انجام داده. آنها حس می‌کنند که با استفاده از این ساختار مدرن می‌توان حتی حافظه‌هایی با حجم بیشتر از چندین اگزابایت تولید کرد. آنها تصمیم دارند تا این مقدار را به چهار یوتوبایت برسانند. این حافظه می‌توانند امکان پردازش پرونده پزشکی همه انسان‌های روی کرده زمین را به صورت همزمان فراهم کند. بخش بازاریابی HPE معتقد است که پردازش بر اساس قدرت حافظه راهکاری بسیار مناسب برای پیشرفت در صنعت اینترپرایز است. این تنها استفاده از حافظه نخواهد بود بلکه HPE برنامه‌های بسیار بلند پروازانه‌ای دارد.

در دو دهه اخیر، بیش از یک میلیون کاربر با استفاده از سرور‌های ساخته شده توسط HPE، کسب و کار‌های جدیدی را راه اندازی کردند. این مورد باعث شده که آنها به یکی از پیشگامان و شرکت‌های تاثیرگذار در صنعت اینترپرایز و به خصوص بازار سرور تبدیل شوند. این شرکت در بیست  و یک سال گذشته پردرآمدترین شرکت در زمینه فروش سرور و طراحی آنها به شمار می‌رود. شرکت HPE برای افزایش حضور خود در بازار و همچنین برطرف کردن نیاز‌های تمامی کاربران سرور‌های خود را در سه دسته مختلف MicroSrver، ProLiant ML و ProLiant DL به فروش می‌رساند. البته همه این محصولات قدرت پردازشی بسیار زیادی دارند اما دلیل اصلی فروش در سه دسته نیاز‌های مختلف کسب و کار‌های متنوع است. هر کدام از این دسته‌ها در کسب و کار‌های مختلف می‌توانند پتانسیل اصلی خود را به نمایش بگذارند. سرور‌های نسل نهم و دهم HPE ProLiant محبوبیت بسیار زیادی در بازار دارند و کسب و کار مختلف از آنها به صورت رک یا ایستاده استفاده می‌کنند. این سرور‌های از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز استفاده کرده و امنیت بسیار زیادی را برای صاحبان خود فراهم می‌کنند.

شرکت HP بعد از تلفیق با Compaq برند اصلی سرور خود را که با نام NetServer شناخته می‌شد را تعطیل کرد و از نام ProLiant استفاده کرد. بر اساس ادعای این شرکت سرور‌های عرضه شده ProLiant پرفروش‌ترین محصولا در بازار سرور و اینترپرایز هستند.

کمپانی زیراکس برای خرید HP تلاش می‌کند!

کمپانی زیراکس برای خرید HP تلاش می‌کند!

سرور‌های ProLaint اچ پی به صورت کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند.

  1. سرور‌های Modular Line (ML): این سرور‌ها معمولا به صورت ایستاده طراحی می‌شوند. این سرور‌ها قابلیت ارتقا بسیار بالایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
  2. سرور‌های Density Line (DL): سرور‌های سری DL معمولا از ساختار رکمونت استفاده می‌کنند. این سرور‌ها حالتی بسیار متعادل از قدرت پردازش و تراکم را به کاربر ارائه خواهد کرد. این سرور‌ها تنوع بسیار خوبی در مدل‌های قابل انتخاب دارند و برای هر نوع کسب و کاری مناسب هستند.
  3. سرور‌های Scalable Line (SL): مدل‌های SL به صورت انحصاری برای استفاده در دیتاسنتر و بخش‌های مشابه تولید می‌شود. این سرور‌ها بیشترین قدرت پردازش را ارائه می‌کنند. این سری از سرورها نیز به صورت رکمونت ساخته می‌شوند.
  4. سرورهای Blade Line (BL): هدف از طراحی سرورهای BL، فضای محدود برای پیاده سازی است. بسیاری از کسب و کار‌ها فضای مناسبی برای پیاده سازی و نگه داری از سرور ندارند. سرور‌های BL می‌توانند در فضای بسیار کم قدرت پردازشی مناسب دسترسی داشته باشند.

سرور‌های ProLiant به چند دسته تقسیم می‌شوند که از نام آنها می‌توان پیکربندی آنها را تشخیص داد. سری‌های ۵۰۰ و ۶۰۰ از چهار سوکت برای اتصال پردازنده مرکزی استفاده می‌کند اما سری‌های ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ صرفا از یک یا دو سوکت برای اتصال پردازنده استفاده می‌کند. سری های ۷۰۰ و ۹۰۰ نیز از هشت پردازنده پشتیبانی خواهند کرد. نکته قابل توجه در مورد سری ۹۰۰ این است که تعداد هسته‌های پردازشی می‌تواند به هشتاد هسته برسد. این پردازنده‌ها قابلیت پشتیبانی از چهار ترابایت حافظه رم را دارند. در نام گذاری نیز HPE از ساختار خاصی استفاده می‌کند. سرور‌هایی که در آخر نام آنها از عدد پنج استفاده می‌شود دارای پردازنده های AMD هستند. عدد صفر نیز نشانگر استفاده از پردازنده اینتل است. در حال حاضر آخرین نسل از سرورهای ProLiant عرضه شده، نسل دهم است.

خرید سخت‌افزار امروزه نیازمند انجام هزینه‌های بسیار زیادی است. این هزینه‌ها وقتی وارد بازار اینترپرایز می‌شویم به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند و خریدار نمی‌تواند با قیمتی ارزان سخت افزار مد نظر خود را تهیه کند و سرورها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خریداری سرور یا تعدادی از آنها برای شرکت‌هایی تازه پا با بودجه‌ای بسیار محدود تقریبا امکان پذیر نیست. از این رو بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند که سخت‌افزار یا سرور مد نظر خود را به صورت استفاده شده یا همان دست دوم تهیه کنند. به خاطر پیشرفت بسیار سریع در زمینه سخت‌افزار و ساخت نمونه‌های جدید و قدرتمند‌تر، شرکت‌های بزرگ معمولا سرورهای خود را عوض می‌کنند. برای اینکار آنها سرورهای قدیمی خود را در بازار به فروش خواهند رساند. این سخت‌افزارها با قیمتی بسیار بهتر از نمونه‌های جدید به فروش می‌رسند و شرکت‌هایی با بودجه محدود می‌توانند به این بازار ورود کرده و از فرصت استفاده کنند.

 

عملکرد قابل توجه سرورهای دست دوم اچ پی

عده زیادی بر این عقیده هستند که سرورهای دست دوم، عملکردی مناسب مانند سرورهای نو نخواهند داشت. این عقیده چندان درست نیست. سرورهای دست دوم نیز می‌توانند عملکردی بسیار خوب از خود ارائه دهند. نکته قابل توجه در خرید سرورهای دست دوم این است که قابلیت تعویض سخت افزار نیز وجود دارد. به عنوان مثال اگر پردازنده عملکرد مد نظر خریدار را نداشت، او می‌تواند این پردازنده را با نمونه جدید تر دست دوم تعویض کند.

قابلیت استفاده از سخت‌افزارهای متنوع، کلید اصلی و مهمی در این زمینه است. بسیاری از شرکت‌های مدرن به صورت سالیانه سرورهای خود را به مدل‌های جدید‌تر ارتقا می‌دهند. دلیل این ارتقا خراب شدن سخت‌افزارهای مد نظر نیست بلکه آنها صرفا به خاطر قراردادهای خود با شرکت‌های فناوری اطلاعات مختلف اینکار را انجام می‌دهند. سپس این سخت‌افزارهای دست دوم به بازار وارد شده و با قیمتی بسیار پایین‌تر نسبت به نمونه‌های نو به فروش می‌رسند. این سخت‌افزارها قدرت بسیار مناسبی دارند و حتی تا چندین سال بعد از آنکه وارد بازار شدند می‌توانند بالاترین بازدهی را داشته باشند. یکی از مهم‌ترین نکات در زمینه خرید سخت‌افزار دست دوم و سرورها این است که محصول مورد نظر از لحاظ فیزیکی مشکل خاصی نداشته باشد.

کاهش هزینه با خرید سرورهای اچ پی

خرید سرور به صورت کلی به بودجه نسبتا خوبی نیاز دارد. این هزینه‌ها بسیاری از کسب و کارهای تازه پا را مجبور به ورود به بازار دست دوم خواهد کرد. سرورهای دست دوم، انتخابی بسیار برای کسب و کارهایی خواهد بود که بودجه‌ای محدود دارند. خرید به این سبک در ابتدا می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه و در نهایت دسترسی به عملکرد خوب باشد.

مناسب برای بودجه‌های محدود

خرید سرور جدید می‌تواند به بودجه بسیار زیاد نیاز داشته باشد. کسب و کار‌های تازه کار می‌توانند از بازار دست دوم استفاده کنند تا بتوانند بر اساس بودجه خود سخت‌افزاری مناسب را تهیه کنند. با توجه به بودجه محدود موجود دو انتخاب وجود دارد، هزینه بیشتر برای خرید سرور‌های نو که قدرت کمتری ارائه می‌کنند و یا خرید سرور دست دوم که قدرت بیشتری را در ازای هزینه کمتر در اختیار خریدار قرار می‌دهد. یکی از نکات بسیار مهم در سرورهای دست دوم، ضرر بسیار کمتر برای فروش دوباره خواهد بود. اگر سرور نو را تهیه کنید و بعد از مدتی قصد ارتقا یا فروش آن را داشته باشید، شاهد ضرر بسیار زیادی خواهید بود. این در حالی است که سرورهای دست دوم از آنجا که افت قیمت خود را تجربه کردند، کسب و کار مد نظر شاهد ضرر چندان زیادی نخواهد بود.

نگه‌داری آسان سرور hp

بعد از خرید سرور، نگه داری از آن به کلید اصلی تبدیل خواهد شد. اگر قصد خرید سرور دست دوم را داشته باشید باید یک یا دو نسل نسبت به سرورهای موجود نو در بازار فاصله داشته باشید. از این رو باید گفت که قطعات دست دوم این سرورها به وفور در بازار پیدا می‌شوند. از این رو اگر سرور شما در سخت افزار خاصی با مشکل مواجه شد یا حتی شاهد خرابی بودید، امکان خرید و جایگزین کردن آن به راحتی ممکن است. در این قسمت نیز شما حتی می‌توانید دوباره سخت افزار دست دوم تهیه کنید که قیمت کمتری نسبت به محصولات نو دارد. همچنین با توجه به گذر زمان و فاصله نسلی با سرورهای جدید، حتی نمونه‌های نو سخت افزاری قیمتی بسیار معقول خواهند داشت. پس باید گفت که نگه داری از سرورهای دست دوم نیز بسیار آسان است و جای نگرانی در این قسمت نیز وجود ندارد.

تقسیم سرمایه

در کسب و کار‌های تازه پا، استفاده بسیار موثر از بودجه بسیار مهم است. اینکه این شرکت ها چگونه از سرمایه خود استفاده کرده و آن را در چه بخشی صرف می‌کنند می‌تواند به کلید اصلی موفقیت آنها تبدیل شود. این تصمیمات می‌تواند به عملکرد و افزایش درآمد کمک کند. خرید سرورهای دست دوم باعث می‌شود که بودجه بیشتری برای هزینه در بخش‌های مختلف دیگر کسب و کار وجود داشته باشد. همانگونه که اشاره شد، سرورهای دست دوم افت قیمت اولیه خود را تجربه کردند و اگر قصد تعویض یا حتی فروش آن را داشته باشید، هرگز شاهد ضرری هنگفت نخواهید بود. ارتقا سخت افزاری نیز هزینه چندانی در بر ندارد.

 

معرفی و فروش سرور دست دوم HP DL380 Gen 8

معرفی و فروش سرور دست دوم HP DL380 Gen 8

معرفی و فروش سرور دست دوم HP DL380 Gen 8

یکی از محبوب‌ترین سرورهای دست دوم بازار و حتی جهان HP ProLiant DL380 Gen 8 است. این سرور درون رک قرار می‌گیرد. این سرور در زمان عرضه محبوبیت بسیار زیادی داشت و حالا نیز محبوبیت خود را در بازار دست دوم حفظ کرده. این سرور قابلیت شخصی سازی بسیار زیادی دارد و کاربر می‌تواند سخت افزار درون آن را کاملا بر اساس نیاز خود تغییر دهد. این سرور بسیار قدرتمند است و طراحی بسیار مدرنی دارد. این دو ویژگی باعث شده تا عملکرد و تاثیرگذاری آن نیز زیاد باشد. سرور DL380 Gen 8 قابلیت استفاده از دستگاه‌های ذخیره سازی مدرن و متفاوت را دارد و می‌تواند برای استفاده مختلف در دیتاسنتر به کار گرفته شود. این سرور همچنین از قابلیت مدیریت از راه دور iLO 4 پشتیبانی می‌کند. این سرور در قسمت دستگاه‌های ذخیره سازی تفاوت خاصی نسبت به نسل هفتم نداشته است. البته برخی تغییرات برای افزایش راندمان انجام شده و حالا در این سرور امکان استفاده از دوازده دستگاه ذخیره سازی LFF و بیست و پنج دستگاه SFF وجود دارد.

همچنین باید گفت که این سرور در زمینه دستگاه‌های ذخیره سازی امکان استفاده از RAID در سطوح ۰ – ۱ – ۵ – ۶ – ۱۰ – ۵۰ – ۶۰ را دارد. این سرور به صورت کلی قابلیت استفاده از پردازنده‌های قدرتمند سری Xeon شرکت اینتل را دارد. در این سرور شاهد حضور دوازده درگاه اتصال حافظه رم هستیم. این دوازده درگاه امکان استفاده از حداکثر ۳۸۴ گیگابایت حافظه رم را فراهم می‌کند. البته این سرور دارای دو سوکت پردازنده است. در صورت استفاده از پردازنده دوم، حداکثر حجم حافظه رم به ۷۶۸ گیگابایت افزایش پیدا می‌کند. شرکت HP همچنین در این سرورها از Smart Array P420i استفاده کرده. این چیپ امکان استفاده از SAS 2 را فراهم کرده. همچنین ویژگی SmartDrive باعث می‌شود که با چراغ‌های تعبیه شده، مدیریت سرور وضعیت درایوها را مشاهده کند. در ادامه برای بهود عملکرد کاربر می‌تواند از ماژول کش استفاده کند.

سرور DL380 Gen 8 ساختاری کاملا ماژولار دارد و بدین ترتیب برای تعویض سخت افزار و نصب آن نیازی به هیچ ابزاری نیست. سوکت هوشمند برای وارد شدن هر گونه صدمه به پردازنده طراحی شده و PCI-E Riser نیز صرفا با فشار یک دکمه جدا می‌شوند. دستگاه های ذخیره سازی و فن‌ها نیز همگی به صورت Hot plug هستند و به صورت کشویی از سرور جدا می‌شوند. البته باید دقت داشت که فن‌ها در هنگام روشن بودن سرور نباید جدا شوند. در قسمت منبع تغذیه باید گفت که انتخاب‌های متنوعی وجود دارد.

کاربر باید بر اساس استفاده خود منبع تغذیه مناسبی را انتخاب کند. در این سرور امکان استفاده از منبع تغذیه حداکثر ۱۲۰۰ واتی وجود دارد. شرکت HP در طراحی DL380 Gen 8 توجه بسیار زیادی به مجازی سازی داشته و به همین خاطر امکان اتصال داخلی USB و SD Card وچود دارد. قسمت شبکه نیز یکی دیگر از نکات مهم در سرورها است. در قسمت شبکه کاربر می‌تواند از دو کارت ده گیگابیت یا یک کارت ده یا چهل گیگابیتی استفاده کند. این کارت‌ها نیز همانند دیگر قسمت‌ها بسیار آسان روی سرور نصب شده و جدا می‌شوند. در بخش درگاه‌های PCI-Express نیز این سرور می‌تواند اکثر نیازهای هر کاربری را برطرف کند. این سرور می‌تواند از شش درگاه PCIe نسل سوم را در اختیار کاربر قرار دهد. DL380 Gen 8 از لحاظ ابعاد دارای اندازه‌ای دو یونیت است.

معرفی و فروش سرور دست دوم HP DL360 Gen 8

سرور DL360 Gen 8 یکی دیگر از محصولات خوش ساخت و بسیار محبوب شرکت HP است. این سرور قابلیت‌های فوق العاده‌ای در زمینه مدیریت از راه دور را به لطف iLO4 ارائه می‌کند و مدیر سرور می‌تواند با استفاده از AHS سلامت کامل سرور را مشاهده کند. این سرور در چند سال گذشته به بازار عرضه شده و محبوبیت اولیه آن باعث شده تا هنوز هم بسیاری از خریداران به دنبال تهیه آن حتی به صورت دسته دوم باشند. این سرور نیز مانند دیگر محصولات HP ساختاری ماژولار دارد و از پردازنده‌های Xeon شرکت اینتل استفاده می‌کند.

بسیاری از پردازنده‌های این سرور شامل سری E5-2600 سری Xeon است که قدرت بسیار خوبی را در اختیار کاربر قرار خواهد داد. این سرور حتی از قابلیت Sea of Sensors 3D پشتیبانی می‌کند. این قابلیت، اطلاعات بسیار جامع و مفیدی را از سرور به مدیریت آن ارائه خواهد کرد. شرکت HP از این قابلیت اولین بار در سرورهای نسل هفت خود استفاده کرد و محبوبیت آن باعث شد تا در ادامه نیز همچنان از آن استفاده کند. این سرور از بیست و هشت سنسور برای نمایش دقیق دما به مدیریت استفاده می‌کند. ویژگی AHS نیز که وظیفه کنترل سلامت را بر عهده دارد، می‌تواند بیش از هزار و ششصد پارامتر را در اختیار مدیر سرور قرار داده و حتی آن را در حافظه یک گیگابایتی خود حفظ کند.

این اطلاعات نگه داری شده بعدا توسط مدیر سرور قابل مشاهده خواهد بود تا در فاز عیب یابی احتمالی مورد استفاده قرار گیرد. این سرور می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی در زمینه هاستینگ باشد. این سرور به خاطر اندازه بسیار کوچک یک یونیتی و البته قدرت پردازش بسیار زیاد در میان خریداران بسیار محبوب است. این سرور در کنار استفاده از پردازنده E5-2600 سری زئون از چیپست C600 نیز بهره می‌برد. این سرور نیز دارای دو سوکت پردازنده است. در حالت استفاده از یک پردازنده مقدار حافظه قابل استفاده ۳۸۴ گیگابایت است. این مقدار در صورت استفاده از پردازنده دوم به ۷۶۸ گیگابایت افزایش پیدا می کند.

معرفی و فروش سرور دست دوم HPE DL360 Gen 9

یکی از سرورهای بسیار پرفروش و محبوب نسل نهم HPE ProLiant DL360 Gen 9 است. این سرور اندازه‌ای یک یونیتی دارد و می‌تواند از دو پردازنده Xeon E5-2600 v3 استفاده کند. این پردازنده‌های بسیار قدرتمند می‌توانند از هجده هسته پردازشی استفاده کنند. این سرور نیز از دو سوکت پردازنده پشتیبانی می‌کند. هر سروکت پردازنده از دوازده شکاف حافظه پشتیبانی می‌کند.

این سرور قابلیت استفاده از حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه را دارد که این مقدار برای هر پردازنده ۳۸۴ گیگابایت حافظه رم است. حداکثر سرعت این حافظه‌ها ۲۱۳۳ مگاهرتز است. در صورت استفاده از حافظه‌های LRDIMM حداکثر میزان حافظه رم به سه ترابایت افزایش پیدا می‌کند که سرعتی معادل ۲۴۰۰ مگاهرتز دارند. این سرور مدرن قابلیت استفاده از حافظه‌های DDR4 را دارد. در بخش دستگاه‌های ذخیره سازی، سرور HPE DL360 Gen 9 می‌تواند پذیرای هشت دستگاه با اندازه SFF باشد. اگر قصد استفاده از دستگاه با اندازه LFF داشته باشید این مقدار به چهار عدد کاهش پیدا می‌کند که به خاطر اندازه یک یونیتی و بسیار کوچک کاملا طبیعی است. این سرور همچنین از Universal Media Bay پشتیبانی می‌کند. HPE برای مدیریت بسیار بهتر دستگاه‌های ذخیره سازی از کنترل Smart Array P440ar استفاده کرده که دو گیگابایت کش FBWC را نیز به همراه دارد.

همچنین این سرور از سه شکاف افزونه سازی PCI-E بهره می‌برد. در بخش شبکه نیز باید گفت که به صورت استاندارد کنترلر ده گیگابیتی برای این سرور در نظر گرفته شده که چهار پورت خروجی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.  در بخش منبع تغذیه نیز امکان استفاده از دو مدل هشتصد و هزار و چهارصد واتی وجود دارد که بر اساس نیاز کاربر تعیین می‌شود. همچنین DL360 Gen 9 به صورت استاندارد از ابزار مدیریت از راه دور iLO4 پشتیبانی می‌کند. این قابلیت می‌تواند به مدیریت سرور این امکان را داده که آن را از راه دور مدیریت کرده و از سلامت قطعات سخت افزاری اطمینان پیدا کند. باید گفت که HPE DL360 Gen 9 انتخابی بسیار خوب و البته مدرن برای کسب و کار‌هایی است که با مشکل فضا روبرو هستند.

این مدل از پردازنده بسیار قدرتمند و حافظه‌های مدرن استفاده مق‌کند. قابلیت ارتقا حافظه رم تا سه ترابایت، یکی از ویژگی‌های اصلی این سرور است. همچنین کنترلر این سرور اجازه می‌دهد که دستگاه‌های ذخیره سازی بسیار مدرن مثل SSD برای افزایش قدرت و عملکرد در آن استفاده شود.

معرفی و فروش سرورهای دست دوم HPE ProLiant DL380 Gen 9

یکی دیگر از محصولات بسیار خوب، پرفروش و البته محبوب در بازار سرورها HPE ProLiant DL380 Gen 9 است. این سرور دارای اندازه استاندارد دو یونیتی است. نسل قبل این سرور نیز در بازار و به خصوص بخش دست دوم بسیار محبوب بود. این سرور یکی از قدرتمند‌ترین نمونه های موجود در بازار است و هنوز هم به عنوانی محصولی پرقدرت در دیتاسنترها مورد استقاده قرار می‌گیرد.

این سرور از پردازنده های Xeon E5-2600 v4 شرکت اینتل را دارد اما قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های قدیمی‌تر v3 همین سری را نیز دارد. این نکته برای افرادی که قصد خرید محصولات دست دوم را دارند بسیار مهم است. تنوع پردازنده در این خانواده‌ها بسیار زیاد است و خریدار بر اساس نیاز خود می‌تواند انتخاب خود را انجام دهد. یکی از نکات مهم در این سرور پشتیبانی از حافظه‌های مدرن LRDIMM است. این حافظه‌ها با ماژول حداکثر ۱۲۸ گیگابایتی امکان بهره برداری از سه ترابایت حافظه رم را فراهم کند. این سرور قابلیت استفاده در پردازش‌های بسیار پیچیده و سنگین را دارد و حافظه‌های HPE Presistent Memory NVDIMM در این بخش کمک زیادی را انجام خواهند داد. همچنین حافظه DRAM برای این سرور با حجم هشت گیگابایت در نظر گرفته شده که برای انجام‌ کارهای سنگین بسیار مهم است.

این سرور برای دستگاه‌های ذخیره سازی از پیکربندی ۸+۸+۸ استفاده می‌کند. این ساختار اجازه می‌دهد که کاربر شخصی سازی مد نظر خود را انجام داده و از ترکیب های متفاوتی استفاده کند. برای مثال کاربر می‌تواند از همه شکاف‌ها استفاده کرده و ۲۴ دستگاه SFF را در سرور پیاده سازی کند یا در سمت مقابل از دوازده درایو LFF بهره ببرد. با کاهش برخی از این شکاف‌ها امکان استفاده از Universal Media Bay امکان پذیر می‌شود. شرکت HPE در این سرور از کنترلر Smart Array P4400ar 12Gbps استفاده کرده. این کنترلر از خروجی SAS3 بهره می‌برد. این کنترلر دارای حافظه کش دو گیگابایتی از نوع FBWC و همچنین باتری است. در بخش شبکه نیز این سرور همانند مدل DL360 از کنترلری با چهار پورت خروجی استفاده می‌کند. البته کاربر می‌تواند بر اساس نیاز خود از کارت شبکه‌های متنوع دیگری استفاده کند. این سرور نیز برای مدیریت راه دور از قابلیت iLO4 استفاده می‌کند. این سرور می‌تواند حداکثر از منبع تغذیه ۱۴۰۰ واتی استفاده کند.

فروش سرور hp

فروش سرور hp

فروش سرور hp

امروزه نمی‌توان نقش سرورها و ذخیره‌سازها در ارتقای امنیت اطلاعات و تأثیر بسزای آن‌ها در افزایش سرعت کارکرد کسب وکارهای کوچک و متوسط را کتمان نمود. نیازهای متعدد و مختلفی مانند ضرورت به اشتراک‌گذاری منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مجموعه بین کارکنان، از به اشتراک‌گذاری چاپگرها و اینترنت تا فایل‌ها و فولدرها و ایجاد سطوح مختلف دسترسی بین ایشان و چندین و چند نیاز دیگر، سبب شده است تا فروش سرور hp و خرید سرور hp در سازمان‌های بزرگ، شرکت‌ها و کسب‌ و کارهای کوچک و متوسط افزایش پیدا کند. با این وجود در حال حاضر در کشور ما، استفاده از کامپیوترهای شخصی به عنوان سرور در کسب‌ و کارهای کوچک بسیار رایج است.

در بخش فروش سرور hp ما به صاحبان کسب وکارهای کوچک و متوسط پیشنهاد کردیم برای رفع نیازهای مجموعه خود به سرور، از خرید سرور اچ پی ، حتی ارزان‌قیمت دریغ نکنند؛ چراکه استفاده از سروری ارزان با مشخصات فنی معمول، بسیار بهتر و اصولی‌تر از استفاده از کامپیوتر شخصی قدرتمند با مشخصات فوق‌العاده است. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم در این مقاله مؤلفه‌های مهم در انتخاب خرید سرور hp برای مجموعه‌های کوچک و متوسط را ذکر کرده و شما را در انتخاب خرید سرور hp مناسب برای مجموعه خود، یاری کنیم.

سرور چیست؟

سرور ترکیبی از سخت افزار کامپیوتری و سیستم عامل است که منابع مختلفی مانند رم، فضای ذخیره‌سازی، پردازنده و … را برای کاربران داخل شبکه آماده می‌کند. می‌توان گفت سرور کامپیوتری است با تعداد زیادی هارد دیسک، رم و پاور قدرتمند. سرورها از پیدایش شان تاکنون تغییرات زیادی داشته‌اند. تفاوت سرورها در طراحی ظاهری آنها و ترکیب سخت‌افزارهای داخل آن است. ظاهر سرورها در نحوه قرارگیری آنها در فضای داخل رک تاثیرگذار است و این رک در اتاق سرور قرار می‌گیرند.

از آنجایی که سرورها دارای نقش و وظیفه اصلی در شبکه هستند باید همواره از اطلاعات آنها بکاپ گرفت و یا در فضایی دیگری خارج از سرور اطلاعات را ذخیره کرد.

 

فروش سرور HP به عنوان معتبرترین برند

فروش سرور HP به عنوان معتبرترین برند

فروش سرور HP به عنوان معتبرترین برند

فروش سرور HP به عنوان معتبرترین برند در بازار روی پایداری، دوام و کیفیت سرور انتخابی شما تاثیر مستقیم دارد، بنابراین بهترین انتخاب برای شرکت‌های بزرگ و مدیریت سرویس‌های حساس خرید سرور hp می‌باشند.

شرکت بهاور فناوری ویرا به عنوان نماینده رسمی فروش سرور اچ پی توانسته است مدل‌های متنوع سرورهای HP را با قیمتی بسیار مناسب و رقابتی ارائه نماید و قطعا این شرایط بهترین موقعیت برای مدیران شرکت‌ها و ادارات جهت خرید سرور اچ پی می‌باشد.

سـرور های HPE همـواره یکی از محبوب ترین سرور ها در بین تمام کاربران است و گستره وسیـعی از سرور ها ازجمله در داخل کشـور را شامل می شود. مهـم ترین مزیت سـرور های شرکت HPE ،کاربری راحت و پایداری بسیار بالا و داشتن چیپست ILO جهت مدیریت و مانیتورینگ سرور است. شرکت بهاور فناوری ویرا وارد کننده انواع سـرور های HPE سری BL ، DL ، ML می باشد.

برای خرید سرور hp می توان بسته به نیاز خود یکی از سه نوعTower ،Rack ، Blade را انتخاب نمود. مدل های Blade و Rack بیشتر در محیط‌ها و شبکه‌های بزرگ استفاده می‌شوند. Blade Server شبیه به سرورهای رک‌مونت است که در یک انکلوژر با استوریج و کولینگ قرار می‌گیرند. اگر شرایط داشتن رک مانند اتاق و کولینگ مناسب را ندارید، می‌توانید از سرورهای ایستاده یا Tower استفاده کنید. میزان ارتفاع در رک ها با یونیت مشخص می شود که هر یونیت برابربا ۳/۴ سانتیمتر است.

شما می‌توانید برای خرید سرور hp، با کارشناسان بخش فروش سرور hp  ما در تماس باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد فروش سرور اچ پی اینجا کلیک کنید.

خرید سرور HP مناسب کسب و کار شما؟

برای انتخاب و خرید سرور hp مناسب که مرحله بسیار حساسی در کسب وکار شماست، باید دانش لازم و کافی را مورد سرور کسب کرد. در ادامه به شما کمک میکنیم که به این دانش دست یافته و با آگاهی، سرور خود را انتخاب کنید. ما بهترین قیمت سرور hp را همرا با نمایندگی معتبر ارائه می کنیم.

در ادامه به توضیح سرورهای رده پایین و رده متوسط می پردازیم.

معرفی سرورهای رده پایین

یک سرور در رده Value (رده ارزان قیمت سرور اچ پی) از یک پردازنده استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها قادر به مدیریت کارهایی در حد به اشتراک گذاشتن فایل، ارسال ایمیل و به اشتراک گذاشتن چاپگر برای یک گروه حداکثر ده نفری از کاربران هستند.

این دستگاه‌ها به صورت Tower (ایستاده) یا قابل نصب در Rack به ارتفاع یک یونیت هستند و حداقل ۴ گیگابایت حافظه با قابلیت گسترش به ۱۶ تا ۳۲ گیگا بایت و حداکثر ۴ هارد دیسک از نوع SATA هستند.

در جستجوی مدلی باشید که سه یا چهار محل برای نصب درایورهای اضافی دارد، از اترنت ۱۰۰۰/۱۰۰/۱۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می‌کند و حدود ۵ اسلات PCI دارد که دست کم دو تا از آن‌ها می توانند کنترلرهای مخصوص RAID ‌های ۶۴ بیتی PCI X RAID یا آداپتورهای پر سرعت دیگر را روی خود سوار کنند.

یک سیستم ابتدایی شامل یک پردازنده Xeon و ۴ گیگابایت حافظه و یک هارد دیسک SATA یک ترابایتی، است. ECC مخفف Error Correction Code است. یک سرور با پردازنده Xeon با مقدار بیشتری رم و هارد قیمت سرور hp شما را اندکی افزایش خواهد داد.

سرورهای رده Value دارای قابلیت‌های اضافی مثل RAID تعبیه شده هستند که صرفا امکان پشتیبانی از هاردهای SATA را خواهد داشت.

معرفی سرورهای رده متوسط

سرور های این رده به‌ صورت ایستاده یا مدل‌های قابل نصب در Rack عرضه می شوند. این سرورها می توانند چندین کار مختلف را هم زمان اداره کنند، مثلاً بانک های اطلاعاتی کوچک، سرویس‌ فایل، به اشتراک گذاشتن چاپگر و نرم‌ افزارهای سرویس‌دهنده (برنامه‌های کاربردی).

از این سرورها می توان در کسب‌ و کارهای کوچک یا گروه های کاری بزرگ استفاده کرد. ممکن است از دو یا چند دستگاه از این نوع به صورت پیکر‌بندی خوشه‌ای (Cluster) برای به اشتراک گذاشتن وظایف محوله به نرم‌ افزارهای سرویس‌ دهنده استفاده کرد تا در صورت خرابی یا عدم سرویس‌ دهی یک دستگاه، بقیه دستگاه‌ها بتوانند به ارایه همان سرویس بپردازند و امور روزانه از تحرک باز نماند.

شما می‌توانید برای خرید سرور اچ پی، با کارشناسان بخش فروش سرور hp  ما در تماس باشید.

سرورهای رده میانی معمولاً با ۲ الی ۴ پردازنده، حداکثر ۳ ترابایت رم و بین ۸ تا ۴۰ عدد هارد SATA و SAS یا بیشتر در یک RAID ارایه می شوند و امکان افزودن ابزارهای ذخیره‌ سازی بیرونی (External)، سخت‌ افزار Fiber Channel SAN و ادوات دیگر نیز وجود دارد. سرور شما باید حداقل  دارای ۱۵ مگابایت حافظه Cache از نوع Level3، هشت گیگا بایت رم، چیپ‌ست مدیریتی مخصوص سرور، آداپتور SAS یا یک کنترلر RAID باشد.

سرورهای رده متوسط باید همراه هارد دیسک ها، فن و منبع تغذیه نوع Hot-Plug و یدکی (Redundant) باشند تا بتوانید بدون نیاز به خاموش کردن دستگاه، قطعات معیوب را تعویض و جایگزین کنید.

قابلیت‌هایی که از خرید سرور hp انتظار دارید، بستگی به نوع داده های شما دارد. ابعاد فیزیکی، ظرفیت ذخیره‌ سازی و میزان در دسترس بودن سرور و خیلی مهم هستند اما باید به قابل توسعه بودن و قیمت محصول نیز توجه داشته باشید. شرکت بهاور فناوری ویرا به عنوان نماینده رسمی فروش سرور hp بهترین قیمت سرور hp را به شما ارائه می دهد.

بررسی اولیه فضای فیزیکی موجود در مجموعه

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای خرید سرور hp ، فضای فیزیکی موجود در مجموعه برای نصب و نگهداری از سرور است. سرورها به لحاظ نوع شاسی، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که برای این نوع استفاده، سرورهای قابل نصب در رک (Rackmount) و سرورهای ایستاده (Tower) مناسب هستند که در هر دو گروه، سرورهایی با مشخصات معمولی و متوسط با قیمت های معقول برای استفاده در کسب و کارهای کوچک وجود دارد. اما نکته مهم این است که برای استفاده از سرورهای قابل نصب در رک، نیاز به یک رک یا قفسه برای نصب سرور وجود دارد، زیرا سرورهای رک‌مونت به لحاظ شکل بدنه به‌گونه ای طراحی شده‌اند که باید در رک نصب شوند، رک‌ها که تجهیزات شبکه مجموعه را در خود جای می‌دهند، با بدنه‌های ضدالکتربسیته، مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن روی تجهیزات می‌شوند.

الکتریسیته ساکن در بسیاری از موارد باعث کاهش طول عمر تجهیزات و سوختگی احتمالی آن‌ها می‌شود. همچنین رک‌ها با فن‌های تعبیه‌شده درونشان، گردش هوای مناسبی برای خنک نگهداشتن تجهیزات ایجاد می‌کنند. همیشه داشتن رک برای نگهداری از تجهیزات شبکه مانند سرورها، سوییچ‌های شبکه، ذخیره‌سازها، مودم‌ها، روترها و مانند این‌ها مناسب است، اما استفاده از رک ارتباط مستقیمی با فضای فیزیکی مجموعه دارد، زیرا معمولاً رک‌ها را در فضای عمومی مجموعه قرار نمی‌دهند و برای آن‌ها اتاق‌های خاصی با عنوان اتاق سرور درنظر می‌گیرند. اگر در مجموعه شما فضایی برای اختصاص یک اتاق سرور کوچک موجود است که گردش هوای مناسبی دارد یا در آن می‌توان کولر گازی نصب کرد، بهتر است به فکر تهیه سرور قابل نصبی در رک و همچنین یک عدد رک به اندازه مطابق با نیاز مجموعه خود، به لحاظ تعداد تجهیزات شبکه، باشید.

شرکت بهاور فناور ویرا با تخصص و تجربه چندین ساله در فروش سرور hp برای مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما آماده خدمت رسانی است.

خرید سرور hp ایستاده

خرید سرور hp ایستاده

خرید سرور hp ایستاده

در بسیاری از مجموعه‌ های کوچک امکان اختصاص دادن فضایی به عنوان اتاق سرور یا فضایی برای نگهداری یک رک وجود ندارد. در اینجا از سرورهای ایستاده که به لحاظ شکل ظاهری مانند کیس کامپیوتر معمولی هستند، استفاده می‌شوند، بیشترین فروش سرور hp ایستاده دقیقاً برای استفاده در محل‌هایی است که امکان نصب رک وجود ندارد. این سرور ها با تولید صدای کمتر و با قابلیت خنک‌ شوندگی بهتر، امکان استفاده در محیط عمومی یک مجموعه را به شما می‌دهند. همچنین می‌توانید این سرورها را به‌راحتی در زیر یا روی میز خود یا هر محلی که برای نگهداری آن مناسب است، نصب کنید. پس در وهله اول باید در خصوص نوع سرور تصمیم‌گیری کنید و از بین سرورهای قابل نصب در رک و سرور های ایستاده یکی را برگزینید.

چرا به خرید سرور اچ پی نیاز دارید؟

در مرحله بعد، باید هدف خود را از خرید سرور hp مشخص کنید. آیا نیاز اصلی شما به اشتراک‌گذاری فایل‌ها و فولدرها بین کارکنان است؟ یا نیاز به اشترک گذاشتن، کنترل و مدیریت اینترنت در اولویت است؟ آیا برای اینکه از اطلاعات مهم خود محافظت کنید، نیاز به خرید سرور hp دارید یا قصد دارید سطوح دسترسی مختلف برای دسترسی به اطلاعات مهم مجموعه برای کارکنان خود ایجاد کنید؟ آیا می‌خواهید اطلاعات بسیار حجیم مجموعه خود را در یک مکان مدیریت کنید؟ پاسخ این پرسش‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی در انتخاب و خرید سرور hp متناسب با مجموعه شما داشته باشد.

برای مثال اگر محافظت از اطلاعات مهم مجموعه‌تان در اولویت است، باید سروری تهیه کنید که Raid Controller سخت افزاری مناسب داشته باشد تا بتوانید سطوح مختلف امنیتی در لایه هارددیسک‌ها در سرور خود ایجاد کنید. اگر دسترسی از بیرون مجموعه به کمک اینترنت به سرور داخل مجموعه در اولویت است، باید سرور اچ پی خریداری شود که به لحاظ سخت‌افزاری این امکان را فراهم آورد.

اگر نگهداری اطلاعات حجیم مجموعه در اولویت است، باید سروری تهیه کنید که به لحاظ تعداد و نوع هارددیسک‌های قابل پشتیبانی، حجم و فضای مدنظر شما را فراهم آورد. پس بهتر است در وهله اول هدف خود را از خرید سرور hp مشخص کنید و این موضوع را نیز مدنظر قرار دهید که در صورت عدم محدودیت در میزان بودجه‌ای که برای خرید سرور اچ پی در نظر گرفته‌اید، با انتخاب سرور مناسب می‌توانید همه موضوعات ذکرشده را یک‌جا فراهم کنید. اما در صورتی که در میزان بودجه درنظرگرفته‌شده محدودیت دارید، سعی کنید سرور انتخابی را به هدف اصلی خود نزدیک کنید.

شرکت بهاور فناوری ویرا به عنوان نماینده رسمی فروش سرور hp بهترین قیمت سرور hp را به شما ارائه می دهد.

خرید سرور hp مقرون‌ به‌ صرفه

بر خلاف اینکه همیشه برای خرید رایانه‌های شخصی سعی می‌کنیم بالاترین مدل رایانه با بهترین مشخصات تهیه کنیم، تقریباً می‌توان گفت برای خرید سرور اچ پی چنین امکانی وجود ندارد؛ زیرا سرورها در انواع مختلف و برای استفاده‌های گوناگون تولید می‌شوند و هیچ سقفی به لحاظ قیمتی نمی‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت. پس بهتر است سرور انتخابی شما با توجه به نیازهای واقعی مجموعه و بر اساس بودجه‌ای که برای آن مشخص کرده‌اید، خریداری شود.

با توجه به اینکه سرورها از دسته تجهیزات زیرساختی و استراتژیک محسوب می‌شوند، بهتر است در انتخاب برند آن دقت ویژه‌ای به خرج دهید، در بازار، سرورهای بدون برند یا با برندهای ناشناخته و درجه چندم جهانی با قیمت‌های بسیار پایین وجود دارند که متأسفانه طول عمر آن‌ها بسیار کوتاه است و کیفیت خوبی ندارند. سعی کنید سرور انتخابی خود را از بین برندهای مطرح و معتبر جهانی همچون HPE انتخاب کنید. طبق گزارش وب سایت IDC در خصوص پنج برند اول تولیدکننده سرور در جهان، HP پرچمدار است که برای خرید سرور اچ پی، می توانید با کارشناسان بخش فروش سرورhp  ما در تماس باشید.

شناسایی دقیق و کامل نیازهای مجموعه

سرور مناسب سروری است که به لحاظ مشخصات فنی متناسب با مجموعه شما باشد، یعنی مشخصات فنی آن به شکلی باشد که نه کمتر از نیاز مجموعه و نه خیلی بیشتر از آن باشد؛ چراکه هرچه مشخصات فنی سرور بهتر باشد، قیمت آن نیز به همان میزان بیشتر خواهد بود. بنابراین، برای انتخاب سرور متناسب با مجموعه خود، باید به‌درستی نیازهای مجموعه را شناسایی کنید، از مؤلفه‌های مهم در این موضوع می‌توان به این موارد اشاره کرد:

تعداد رایانه‌های متصل به شبکه و تعداد کاربران استفاده‌کننده از سرویس‌های شبکه، تعداد نرم‌افزارهای تحت شبکه مانند نرم‌افزارهای مالی یا اتوماسیون اداری، تعداد سرویس‌های نرم‌افزاری و دستگاه‌های تحت شبکه‌ای که قصد دارید اشتراک‌گذاری کنید، مانند پرینترها و اسکنرهای تحت شبکه، دستگاه حضور و غیاب و مانند این‌ها. فراموش نکنید که باید میزان رشد و پیشرفت مجموعه خود را تا چند سال آینده در نظر بگیرید، زیرا سرورها را نمی‌توان مثل رایانه‌های شخصی که در مجموعه استفاده می‌کنید، هر سال یا هر دو یا سه سال یک‌بار عوض کرد. بنابراین باید رشد احتمالی مجموعه خود به لحاظ تعداد کاربرانی که ممکن است تا چند سال آینده به مجموعه شما اضافه شوند .

از خرید سرور hp با قطعات تقلبی امتناع کنید

قطعات تقلبی یا به اصطلاحOEM ، برای برخی از برندهای پرفروش در بازار کشورمان بسیار فراوان است که با کیفیت بسیار نامناسب و البته قیمت کمتر در مقایسه با قطعه اصلی عرضه می‌شوند که این قطعات نسبت با قطعات اصلی، طول عمر کمتری دارند و شرکت تولیدکننده سرور نیز آن‌ها را تأیید نمی‌کند. بنابراین دقت کنید در هنگام خرید، قطعات تقلبی مانند هارددیسک‌ها و رم‌های OEM روی سرورتان استفاده نشود؛ زیرا ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات مجموعه یا خرابی‌های مکرر در سرور شود. تصمیم بگیرید با توجه به نیازهای مجموعه، بهتر است از چه سیستم‌عاملی استفاده کنید.

برای این کار می‌توانید از مشاوران و متخصصانی که در بخش فروش سرور hp شرکت حضور دارند، کمک بگیرید. اگر بخواهید سیستم مجازی‌ سازی یا Virtualization پیاده کنید، باید سروری تهیه کنید که قابلبت پشتیبانی از این سیستم‌عامل‌ها را داشته باشد. محبوب‌ ترین سیستم عامل مجازی‌سازی در دنیا VMware Vsphere و پس از آن Microsoft Hyper-v و در آخر نیز Citrix Xen-Server است. اگر نیازی به مجازی‌سازی احساس نمی‌کنید، سعی کنید سرور انتخابی‌تان قابلیت پشتیبانی از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل‌های Microsoft Windows Server را داشته باشد.

به نوع ضمانت و شرکت تأمین‌کننده توجه کنید

گرچه میزان خرابی در سرورها بسیار کمتر از میزان خرابی در رایانه‌های شخصی است، قطعات سرور در مقایسه با قطعات رایانه‌های شخصی، گران‌تر هستند و ممکن است خرابی یک قطعه کوچک در سرور، هزینه گزافی داشته باشد. بنابراین ضمانت در خرید سرور اچ پی، موضوع فوق‌العاده مهمی است. در حال حاضر برخی از سرورهای اچ پی در بازار ایران، بدون ضمانت به فروش می‌رسند یا دارای ضمانتی هستند که قطعات اصلی مانند پردازنده‌ها یا منابع تغذیه مشمول ضمانت نمی‌شوند و این بر خلاف اصول ضمانت اولیه شرکت تولیدکننده سرور است.

سعی کنید در هنگام خرید سرورهای hp، به مدت زمان ضمانت، شرایط آن و محل ارائه ضمانت دقت کنید و سرور را از عرضه‌کنندگان معتبر بخرید. شرکت بهاور فناوری ویرا با کادرفنی مجرب و با دارا بودن مدارک بین المللی در حوزه مربوطه، علاوه بر تجربه چندین ساله با حضور مرتب در کلاس های آموزشی آماده پاسخگویی هر چه بهتر به نیاز جامعه مشتریان می باشند. تمامی تجهیزات این شرکت با ۱ سال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش ارائه می شود. شرکت بهاور فناوری ویرا به عنوان نمایندگی رسمی فروش سرور hp بهترین قیمت سرور hp را به همراه گارانتی معتبر و اصل به  شما ارائه می دهد.

قابلیت ارتقای سخت‌ افزاری

فراموش نکنید که سرور انتخابی شما باید حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد قابلیت ارتقا را در مقایسه با مشخصات فعلی آن دارا باشد. ممکن است به هر دلیلی پس از گذشت مدتی استفاده، نیاز به ارتقا و اضافه کردن پردازنده، رم یا هارددیسک داشته باشید. پس سرور انتخابی شما باید فضای مناسب برای اضافه کردن قطعات و ارتقای سخت‌افزاری را داشته باشد.

به دلایل زیر خرید سرور اچ پی برای کسب و کار شما پیشنهاد می شود:

قیمت سرور hp قابلیت رقابتی با سایر برند ها دارد

دارای سیستم‌های پیشرفته و مدرن همراه با نوآوری‌های و تکنولوژی‌های روز

قابلیت اطمینان بالا و ریسک‌پذیری پایین

انعطاف پذیر، قدرتمند، چابک، تکنولوژی‌های مدیریتی، سرعت و کارایی بالا

قابلیت ارتقا همراه با بزرگ شدن و توسعه کسب وکار شما

استفاده از نرم‌افزارهای جدید و سیستم‌عامل‌های متن‌باز یا Open Source

مناسب و سازگار با تمام محیط‌ها و کاربری آسان

امکان رشد و شتاب بخشی کسب وکار، کسب سود و درآمد بیشتر

کاهش زمان پاسخگویی به مشتری، در نتیجه تجربه خوشایند کارمند و مشتری

کاهش هزینه و پیچیدگیمجازی سازی در مقیاس بالا

کاهش هزینه‌های خرید سخت‌افزاری با مجازی سازی

کاهش هزینه‌های خرید لایسنس‌های نرم افزارهای مختلف

کاهش زمان و هزینه مدیریت سرویس‌ها با کاهش تعداد سرورهای سخت‌افزاری

کاهش هزینه‌های مصرف برق

کاهش زمان Downtime

استفاده از تکنولوژی‌های مدیریتی

قابل استفاده روی وب یا اپ موبایلی

مدیریت از راه دور از هر نقطه

کاهش هزینه به علت حذف سفرهای فیزیکی

دسترسی سریع به سرور

کاهش زمان Downtime و زمان خارج از مدار بودن سرور بر اثر مشکلات آنی

امنیتبیشتر در دیتاسنتر

بهینه‌سازی میزان مصرف برق

شما می‌توانید برای خرید سرور hp، با کارشناسان بخش فروش سرور hp  ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست