فروش سرور اچ پی
فروش محصولات سرور اچ پی

فروش محصولات سرور اچ پی

شرکت اچ پی (HP) سرور اچ پی ،  کار خود را به عنوان یک شرکت فناوری اطلاعات چند ملیتی در کالیفرنیای آمریکا آغاز کرد. این شرکت محصولات و خدمات بسیار متنوعی را برای کسب‌ و کار‌های بزرگ یا کوچک ارائه می‌کند. این شرکت حتی با دولت‌های مختلف نیز همکاری می‌کند. شرکت HP کار خود را از یک پارکینگ خانگی با سرمایه 538 دلار توسط بیل هیولت و دیوید پاکارد آغاز کرد. این دو نفر توانستند با تلاش بسیار زیاد شرکت HP را به یکی از پیشگامان و بزرگان دنیای کامپیوتر و خدمات مربوط به آن تبدیل کنند.

این شرکت در ساختار مدرن خود محصولات بسیار متنوعی مثل پریتنر، لپ تاپ، سرور‌ اچ پی، تلفن‌های هوشمند، تبلت و نرم‌افزار‌های مدیریت شبکه را تولید می‌کند. اولین محصول این شرکت یک نوسان ساز بود که ایده اصلی آن توسط بیل هیولت در اواخر دهه سی میلادی شکل گرفت. این ایده توانست با همه نوسان‌سازهای موجود در بازار رقابت کرده و از لحاظ کیفی همه آنها را شکست دهد.

شرکت HP در سال 2015 به دو بخش تقسیم شد. یکی از این بخش‌ها با نام HP Inc شناخته می‌شد که همچنان در بازار کامپیوتر‌های شخصی، سرویس‌های مربوط به آن و پرینتر فعالیت می‌کرد. بخش دوم نیز از آن روز با نام Hewlett Packard Enterprise یا HPE معرفی شد.

این بخش فعالیت خود را در حوزه اینترپرایز آغاز کرد و تمرکز خاصی روی طراحی، ساخت و عرضه محصولات و سرویس‌های مربوط به این بازار داشت. HPE از زمان آغاز به کار خود با رشد بسیار قابل توجهی همراه بود. این بخش توانست در طول این چند سال کسب و کار‌های بسیار زیادی را به خود جذب کرده و یا خریداری کند. اینکار باعث شد تا HPE بتواند خدمات و محصولات بسیار متنوعی را به بازار عرضه کند. هدف اصلی HPE به چالش کشیدن رقیب‌های مستقیم در بازار بود.

در عصر نوین دسترسی به داده‌ها بزرگ یا کوچک، انتقال آنها، پردازش ابری و تمام زیر بخش‌های مرتبط به آن باعث شده تا شرکت‌ها از این پتانسیل برای ارائه محصولات و خدمات جدید استفاده کنند. در زندگی مدرن، برنامه‌ها و داده‌های بخش بسیار بزرگی را تشکیل می‌دهند و در نهایت باعث به وجود آمدن دنیای فناوری اطلاعات می‌شوند. یکی از ویژگی‌های این شرکت نوآوری است. آنها تلاش می‌کنند تا بتوانند با توجه به نیاز‌های مشتری، محصولات و البته سرویس‌های جدیدی را با نوآوری‌های لازم به بازار ارائه کنند.

شرکت HPE در بازه نسبتا کوتاه فعالیت خود با تغییرات زیادی به خصوص در سطح پرسنل مواجه شده است. این تصمیمات برای حفظ حس رقابت و ارائه محصولات بسیار پیشرفته اتخاذ شده است. از زمان تقسیم شرکت HP و به وجود آمدن HPE، همیشه مشکلاتی در فرآیندهای مختلف وجود داشته اما آنها تمام تلاش خود را انجام دادن تا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت اینترپرایز شناخته شوند. همچنین HPE یکی از شرکت‌های بسیار پیشرفته در بخش پردازش ابری است. یکی از رقیب‌های بسیار سرسخت HPE بدون شک Dell است که در پردازش ابری نیز بسیار موفق عمل کرده است. این دو شرکت در حال حاضر به عنوان مسئول بخش بزرگی از زیرساخت‌های ابری جهان شناخته می‌شوند و به همین خاطر سهم بسیار زیادی از درآمد از این بخش را به خود اختصاص می‌دهند.

خرید سرور اچ پی

خرید سرور اچ پی

تاریخچه حضور سرور اچ پی در بازار جهانی

شرکت HPE حضور بسیار پر رنگی در بخش‌های مختلفی از بازار دارد. البته باید گفت که HPE بیشتر به خاطر طراحی و فروش سرور‌های مدرن، محصولات مرتبط به ذخیره سازی، سرویسهای پردازشی Edge، نرم افزار و تجهیزات شبکه و همچنین زیرساخت‌های هیبرید شناخته می‌شود. یکی از بخش‌های قابل توجه، دستگاه‌های ذخیره سازی است. آنها در این بخش از بازار به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حضور دارند. آنها علاوه بر تولید دستگاه های ذخیره سازی مدرن، نرم‌افزارهای مخصوص آن را نیز به کاربران ارائه می‌کنند.

در بخش سرور‌ها نیز باید گفت که HPE در حال حاضر سرور‌های ایستاده، رک و حتی بلید را عرضه می‌کند. در بخش شبکه نیز آنها محصولات بسیتر متنوعی مثل اکسس پوینت، روتر و سویچ را عرضه می‌کنند. دهمین نسل از سرورهای ProLiant، آخرین محصولات ارائه شده از سرور‌های HPE به بازار هستند. آنها مدعی هستند که نسل دهم از سرور‌ها امن‌ترین زیرساخت‌ها در سرور‌های جهان را دارد. نسل دهم از این سرور‌ها از ویژگی‌هایی مثل اثرانگشت دیجیتالی در سطح فریمور استفاده می‌کنند. این قابلیت به صاحب سرور اجازه می‌دهد که دسترسی بدون اجازه به سرور امکان پذیر نباشد.

یکی دیگر از نکاتی که باعث شده که HPE در طی چند سال رشد بسیار خوبی داشته باشد، سرمایه گذاری گسترده روی بخش تحقیق و پژوهش است. این تیم توانست ماژول حافظه‌ای را بسازد که حجمی معادل 160 ترابایت داشته باشد. مدیرعامل فعلی شرکت HPE معتقد است که کلید اصلی پیشرفت‌های علمی بسیار بزرگ دسترسی سریع به حجم زیادی از اطلاعاتی است که انسان‌ها به صورت روزانه تولید می‌کنند.

او معتقد است که این پیشرفت‌ها در این اطلاعات فراموش شده‌اند و انسان باید صرفا آنها را پیدا کرده و به درستی آن را پیاده سازی کند. وابستگی به تکنولوژی‌های قدیمی اجازه انجام اینکار را نخواهد داد. برای رسیدن به این هدف باید از کامپیوتر و ابزار‌های مدرن استفاده کرد که برای عصر نوین اطلاعات ساخته شدند. حافظه 160 ترابایتی یکی از نمونه‌های اولیه و تحقیقاتی است که شرکت HPE سرمایه گذاری زیادی روی آن انجام داده. آنها حس می‌کنند که با استفاده از این ساختار مدرن می‌توان حتی حافظه‌هایی با حجم بیشتر از چندین اگزابایت تولید کرد. آنها تصمیم دارند تا این مقدار را به چهار یوتوبایت برسانند. این حافظه می‌توانند امکان پردازش پرونده پزشکی همه انسان‌های روی کرده زمین را به صورت همزمان فراهم کند. بخش بازاریابی HPE معتقد است که پردازش بر اساس قدرت حافظه راهکاری بسیار مناسب برای پیشرفت در صنعت اینترپرایز است. این تنها استفاده از حافظه نخواهد بود بلکه HPE برنامه‌های بسیار بلند پروازانه‌ای دارد.

در دو دهه اخیر، بیش از یک میلیون کاربر با استفاده از سرور‌های ساخته شده توسط HPE، کسب و کار‌های جدیدی را راه اندازی کردند. این مورد باعث شده که آنها به یکی از پیشگامان و شرکت‌های تاثیرگذار در صنعت اینترپرایز و به خصوص بازار سرور تبدیل شوند. این شرکت در بیست  و یک سال گذشته پردرآمدترین شرکت در زمینه فروش سرور و طراحی آنها به شمار می‌رود. شرکت HPE برای افزایش حضور خود در بازار و همچنین برطرف کردن نیاز‌های تمامی کاربران سرور‌های خود را در سه دسته مختلف MicroSrver، ProLiant ML و ProLiant DL به فروش می‌رساند. البته همه این محصولات قدرت پردازشی بسیار زیادی دارند اما دلیل اصلی فروش در سه دسته نیاز‌های مختلف کسب و کار‌های متنوع است. هر کدام از این دسته‌ها در کسب و کار‌های مختلف می‌توانند پتانسیل اصلی خود را به نمایش بگذارند. سرور‌های نسل نهم و دهم HPE ProLiant محبوبیت بسیار زیادی در بازار دارند و کسب و کار مختلف از آنها به صورت رک یا ایستاده استفاده می‌کنند. این سرور‌های از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز استفاده کرده و امنیت بسیار زیادی را برای صاحبان خود فراهم می‌کنند.

شرکت HP بعد از تلفیق با Compaq برند اصلی سرور خود را که با نام NetServer شناخته می‌شد را تعطیل کرد و از نام ProLiant استفاده کرد. بر اساس ادعای این شرکت سرور‌های عرضه شده ProLiant پرفروش‌ترین محصولا در بازار سرور و اینترپرایز هستند.

کمپانی زیراکس برای خرید HP تلاش می‌کند!

کمپانی زیراکس برای خرید HP تلاش می‌کند!

سرور‌های ProLaint اچ پی به صورت کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند.

  1. سرور‌های Modular Line (ML): این سرور‌ها معمولا به صورت ایستاده طراحی می‌شوند. این سرور‌ها قابلیت ارتقا بسیار بالایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
  2. سرور‌های Density Line (DL): سرور‌های سری DL معمولا از ساختار رکمونت استفاده می‌کنند. این سرور‌ها حالتی بسیار متعادل از قدرت پردازش و تراکم را به کاربر ارائه خواهد کرد. این سرور‌ها تنوع بسیار خوبی در مدل‌های قابل انتخاب دارند و برای هر نوع کسب و کاری مناسب هستند.
  3. سرور‌های Scalable Line (SL): مدل‌های SL به صورت انحصاری برای استفاده در دیتاسنتر و بخش‌های مشابه تولید می‌شود. این سرور‌ها بیشترین قدرت پردازش را ارائه می‌کنند. این سری از سرورها نیز به صورت رکمونت ساخته می‌شوند.
  4. سرورهای Blade Line (BL): هدف از طراحی سرورهای BL، فضای محدود برای پیاده سازی است. بسیاری از کسب و کار‌ها فضای مناسبی برای پیاده سازی و نگه داری از سرور ندارند. سرور‌های BL می‌توانند در فضای بسیار کم قدرت پردازشی مناسب دسترسی داشته باشند.

سرور‌های ProLiant به چند دسته تقسیم می‌شوند که از نام آنها می‌توان پیکربندی آنها را تشخیص داد. سری‌های 500 و 600 از چهار سوکت برای اتصال پردازنده مرکزی استفاده می‌کند اما سری‌های 100، 200، 300 و 400 صرفا از یک یا دو سوکت برای اتصال پردازنده استفاده می‌کند. سری های 700 و 900 نیز از هشت پردازنده پشتیبانی خواهند کرد. نکته قابل توجه در مورد سری 900 این است که تعداد هسته‌های پردازشی می‌تواند به هشتاد هسته برسد. این پردازنده‌ها قابلیت پشتیبانی از چهار ترابایت حافظه رم را دارند. در نام گذاری نیز HPE از ساختار خاصی استفاده می‌کند. سرور‌هایی که در آخر نام آنها از عدد پنج استفاده می‌شود دارای پردازنده های AMD هستند. عدد صفر نیز نشانگر استفاده از پردازنده اینتل است. در حال حاضر آخرین نسل از سرورهای ProLiant عرضه شده، نسل دهم است.

خرید سخت‌افزار امروزه نیازمند انجام هزینه‌های بسیار زیادی است. این هزینه‌ها وقتی وارد بازار اینترپرایز می‌شویم به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند و خریدار نمی‌تواند با قیمتی ارزان سخت افزار مد نظر خود را تهیه کند و سرورها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خریداری سرور یا تعدادی از آنها برای شرکت‌هایی تازه پا با بودجه‌ای بسیار محدود تقریبا امکان پذیر نیست. از این رو بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند که سخت‌افزار یا سرور مد نظر خود را به صورت استفاده شده یا همان دست دوم تهیه کنند. به خاطر پیشرفت بسیار سریع در زمینه سخت‌افزار و ساخت نمونه‌های جدید و قدرتمند‌تر، شرکت‌های بزرگ معمولا سرورهای خود را عوض می‌کنند. برای اینکار آنها سرورهای قدیمی خود را در بازار به فروش خواهند رساند. این سخت‌افزارها با قیمتی بسیار بهتر از نمونه‌های جدید به فروش می‌رسند و شرکت‌هایی با بودجه محدود می‌توانند به این بازار ورود کرده و از فرصت استفاده کنند.

 

عملکرد قابل توجه سرورهای دست دوم اچ پی

عده زیادی بر این عقیده هستند که سرورهای دست دوم، عملکردی مناسب مانند سرورهای نو نخواهند داشت. این عقیده چندان درست نیست. سرورهای دست دوم نیز می‌توانند عملکردی بسیار خوب از خود ارائه دهند. نکته قابل توجه در خرید سرورهای دست دوم این است که قابلیت تعویض سخت افزار نیز وجود دارد. به عنوان مثال اگر پردازنده عملکرد مد نظر خریدار را نداشت، او می‌تواند این پردازنده را با نمونه جدید تر دست دوم تعویض کند.

قابلیت استفاده از سخت‌افزارهای متنوع، کلید اصلی و مهمی در این زمینه است. بسیاری از شرکت‌های مدرن به صورت سالیانه سرورهای خود را به مدل‌های جدید‌تر ارتقا می‌دهند. دلیل این ارتقا خراب شدن سخت‌افزارهای مد نظر نیست بلکه آنها صرفا به خاطر قراردادهای خود با شرکت‌های فناوری اطلاعات مختلف اینکار را انجام می‌دهند. سپس این سخت‌افزارهای دست دوم به بازار وارد شده و با قیمتی بسیار پایین‌تر نسبت به نمونه‌های نو به فروش می‌رسند. این سخت‌افزارها قدرت بسیار مناسبی دارند و حتی تا چندین سال بعد از آنکه وارد بازار شدند می‌توانند بالاترین بازدهی را داشته باشند. یکی از مهم‌ترین نکات در زمینه خرید سخت‌افزار دست دوم و سرورها این است که محصول مورد نظر از لحاظ فیزیکی مشکل خاصی نداشته باشد.

کاهش هزینه با خرید سرورهای اچ پی

خرید سرور به صورت کلی به بودجه نسبتا خوبی نیاز دارد. این هزینه‌ها بسیاری از کسب و کارهای تازه پا را مجبور به ورود به بازار دست دوم خواهد کرد. سرورهای دست دوم، انتخابی بسیار برای کسب و کارهایی خواهد بود که بودجه‌ای محدود دارند. خرید به این سبک در ابتدا می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه و در نهایت دسترسی به عملکرد خوب باشد.

مناسب برای بودجه‌های محدود

خرید سرور جدید می‌تواند به بودجه بسیار زیاد نیاز داشته باشد. کسب و کار‌های تازه کار می‌توانند از بازار دست دوم استفاده کنند تا بتوانند بر اساس بودجه خود سخت‌افزاری مناسب را تهیه کنند. با توجه به بودجه محدود موجود دو انتخاب وجود دارد، هزینه بیشتر برای خرید سرور‌های نو که قدرت کمتری ارائه می‌کنند و یا خرید سرور دست دوم که قدرت بیشتری را در ازای هزینه کمتر در اختیار خریدار قرار می‌دهد. یکی از نکات بسیار مهم در سرورهای دست دوم، ضرر بسیار کمتر برای فروش دوباره خواهد بود. اگر سرور نو را تهیه کنید و بعد از مدتی قصد ارتقا یا فروش آن را داشته باشید، شاهد ضرر بسیار زیادی خواهید بود. این در حالی است که سرورهای دست دوم از آنجا که افت قیمت خود را تجربه کردند، کسب و کار مد نظر شاهد ضرر چندان زیادی نخواهد بود.

نگه‌داری آسان سرور hp

بعد از خرید سرور، نگه داری از آن به کلید اصلی تبدیل خواهد شد. اگر قصد خرید سرور دست دوم را داشته باشید باید یک یا دو نسل نسبت به سرورهای موجود نو در بازار فاصله داشته باشید. از این رو باید گفت که قطعات دست دوم این سرورها به وفور در بازار پیدا می‌شوند. از این رو اگر سرور شما در سخت افزار خاصی با مشکل مواجه شد یا حتی شاهد خرابی بودید، امکان خرید و جایگزین کردن آن به راحتی ممکن است. در این قسمت نیز شما حتی می‌توانید دوباره سخت افزار دست دوم تهیه کنید که قیمت کمتری نسبت به محصولات نو دارد. همچنین با توجه به گذر زمان و فاصله نسلی با سرورهای جدید، حتی نمونه‌های نو سخت افزاری قیمتی بسیار معقول خواهند داشت. پس باید گفت که نگه داری از سرورهای دست دوم نیز بسیار آسان است و جای نگرانی در این قسمت نیز وجود ندارد.

تقسیم سرمایه

در کسب و کار‌های تازه پا، استفاده بسیار موثر از بودجه بسیار مهم است. اینکه این شرکت ها چگونه از سرمایه خود استفاده کرده و آن را در چه بخشی صرف می‌کنند می‌تواند به کلید اصلی موفقیت آنها تبدیل شود. این تصمیمات می‌تواند به عملکرد و افزایش درآمد کمک کند. خرید سرورهای دست دوم باعث می‌شود که بودجه بیشتری برای هزینه در بخش‌های مختلف دیگر کسب و کار وجود داشته باشد. همانگونه که اشاره شد، سرورهای دست دوم افت قیمت اولیه خود را تجربه کردند و اگر قصد تعویض یا حتی فروش آن را داشته باشید، هرگز شاهد ضرری هنگفت نخواهید بود. ارتقا سخت افزاری نیز هزینه چندانی در بر ندارد.

معرفی و فروش سرور دست دوم HP DL380 Gen 8

یکی از محبوب‌ترین سرورهای دست دوم بازار و حتی جهان HP ProLiant DL380 Gen 8 است. این سرور درون رک قرار می‌گیرد. این سرور در زمان عرضه محبوبیت بسیار زیادی داشت و حالا نیز محبوبیت خود را در بازار دست دوم حفظ کرده. این سرور قابلیت شخصی سازی بسیار زیادی دارد و کاربر می‌تواند سخت افزار درون آن را کاملا بر اساس نیاز خود تغییر دهد. این سرور بسیار قدرتمند است و طراحی بسیار مدرنی دارد. این دو ویژگی باعث شده تا عملکرد و تاثیرگذاری آن نیز زیاد باشد. سرور DL380 Gen 8 قابلیت استفاده از دستگاه‌های ذخیره سازی مدرن و متفاوت را دارد و می‌تواند برای استفاده مختلف در دیتاسنتر به کار گرفته شود. این سرور همچنین از قابلیت مدیریت از راه دور iLO 4 پشتیبانی می‌کند. این سرور در قسمت دستگاه‌های ذخیره سازی تفاوت خاصی نسبت به نسل هفتم نداشته است. البته برخی تغییرات برای افزایش راندمان انجام شده و حالا در این سرور امکان استفاده از دوازده دستگاه ذخیره سازی LFF و بیست و پنج دستگاه SFF وجود دارد.

همچنین باید گفت که این سرور در زمینه دستگاه‌های ذخیره سازی امکان استفاده از RAID در سطوح 0 – 1 – 5 – 6 – 10 – 50 – 60 را دارد. این سرور به صورت کلی قابلیت استفاده از پردازنده‌های قدرتمند سری Xeon شرکت اینتل را دارد. در این سرور شاهد حضور دوازده درگاه اتصال حافظه رم هستیم. این دوازده درگاه امکان استفاده از حداکثر 384 گیگابایت حافظه رم را فراهم می‌کند. البته این سرور دارای دو سوکت پردازنده است. در صورت استفاده از پردازنده دوم، حداکثر حجم حافظه رم به 768 گیگابایت افزایش پیدا می‌کند. شرکت HP همچنین در این سرورها از Smart Array P420i استفاده کرده. این چیپ امکان استفاده از SAS 2 را فراهم کرده. همچنین ویژگی SmartDrive باعث می‌شود که با چراغ‌های تعبیه شده، مدیریت سرور وضعیت درایوها را مشاهده کند. در ادامه برای بهود عملکرد کاربر می‌تواند از ماژول کش استفاده کند.

سرور DL380 Gen 8 ساختاری کاملا ماژولار دارد و بدین ترتیب برای تعویض سخت افزار و نصب آن نیازی به هیچ ابزاری نیست. سوکت هوشمند برای وارد شدن هر گونه صدمه به پردازنده طراحی شده و PCI-E Riser نیز صرفا با فشار یک دکمه جدا می‌شوند. دستگاه های ذخیره سازی و فن‌ها نیز همگی به صورت Hot plug هستند و به صورت کشویی از سرور جدا می‌شوند. البته باید دقت داشت که فن‌ها در هنگام روشن بودن سرور نباید جدا شوند. در قسمت منبع تغذیه باید گفت که انتخاب‌های متنوعی وجود دارد.

کاربر باید بر اساس استفاده خود منبع تغذیه مناسبی را انتخاب کند. در این سرور امکان استفاده از منبع تغذیه حداکثر 1200 واتی وجود دارد. شرکت HP در طراحی DL380 Gen 8 توجه بسیار زیادی به مجازی سازی داشته و به همین خاطر امکان اتصال داخلی USB و SD Card وچود دارد. قسمت شبکه نیز یکی دیگر از نکات مهم در سرورها است. در قسمت شبکه کاربر می‌تواند از دو کارت ده گیگابیت یا یک کارت ده یا چهل گیگابیتی استفاده کند. این کارت‌ها نیز همانند دیگر قسمت‌ها بسیار آسان روی سرور نصب شده و جدا می‌شوند. در بخش درگاه‌های PCI-Express نیز این سرور می‌تواند اکثر نیازهای هر کاربری را برطرف کند. این سرور می‌تواند از شش درگاه PCIe نسل سوم را در اختیار کاربر قرار دهد. DL380 Gen 8 از لحاظ ابعاد دارای اندازه‌ای دو یونیت است.

معرفی و فروش سرور دست دوم HP DL360 Gen 8

سرور DL360 Gen 8 یکی دیگر از محصولات خوش ساخت و بسیار محبوب شرکت HP است. این سرور قابلیت‌های فوق العاده‌ای در زمینه مدیریت از راه دور را به لطف iLO4 ارائه می‌کند و مدیر سرور می‌تواند با استفاده از AHS سلامت کامل سرور را مشاهده کند. این سرور در چند سال گذشته به بازار عرضه شده و محبوبیت اولیه آن باعث شده تا هنوز هم بسیاری از خریداران به دنبال تهیه آن حتی به صورت دسته دوم باشند. این سرور نیز مانند دیگر محصولات HP ساختاری ماژولار دارد و از پردازنده‌های Xeon شرکت اینتل استفاده می‌کند.

بسیاری از پردازنده‌های این سرور شامل سری E5-2600 سری Xeon است که قدرت بسیار خوبی را در اختیار کاربر قرار خواهد داد. این سرور حتی از قابلیت Sea of Sensors 3D پشتیبانی می‌کند. این قابلیت، اطلاعات بسیار جامع و مفیدی را از سرور به مدیریت آن ارائه خواهد کرد. شرکت HP از این قابلیت اولین بار در سرورهای نسل هفت خود استفاده کرد و محبوبیت آن باعث شد تا در ادامه نیز همچنان از آن استفاده کند. این سرور از بیست و هشت سنسور برای نمایش دقیق دما به مدیریت استفاده می‌کند. ویژگی AHS نیز که وظیفه کنترل سلامت را بر عهده دارد، می‌تواند بیش از هزار و ششصد پارامتر را در اختیار مدیر سرور قرار داده و حتی آن را در حافظه یک گیگابایتی خود حفظ کند.

این اطلاعات نگه داری شده بعدا توسط مدیر سرور قابل مشاهده خواهد بود تا در فاز عیب یابی احتمالی مورد استفاده قرار گیرد. این سرور می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی در زمینه هاستینگ باشد. این سرور به خاطر اندازه بسیار کوچک یک یونیتی و البته قدرت پردازش بسیار زیاد در میان خریداران بسیار محبوب است. این سرور در کنار استفاده از پردازنده E5-2600 سری زئون از چیپست C600 نیز بهره می‌برد. این سرور نیز دارای دو سوکت پردازنده است. در حالت استفاده از یک پردازنده مقدار حافظه قابل استفاده 384 گیگابایت است. این مقدار در صورت استفاده از پردازنده دوم به 768 گیگابایت افزایش پیدا می کند.

معرفی و فروش سرور دست دوم HPE DL360 Gen 9

یکی از سرورهای بسیار پرفروش و محبوب نسل نهم HPE ProLiant DL360 Gen 9 است. این سرور اندازه‌ای یک یونیتی دارد و می‌تواند از دو پردازنده Xeon E5-2600 v3 استفاده کند. این پردازنده‌های بسیار قدرتمند می‌توانند از هجده هسته پردازشی استفاده کنند. این سرور نیز از دو سوکت پردازنده پشتیبانی می‌کند. هر سروکت پردازنده از دوازده شکاف حافظه پشتیبانی می‌کند.

این سرور قابلیت استفاده از حداکثر 768 گیگابایت حافظه را دارد که این مقدار برای هر پردازنده 384 گیگابایت حافظه رم است. حداکثر سرعت این حافظه‌ها 2133 مگاهرتز است. در صورت استفاده از حافظه‌های LRDIMM حداکثر میزان حافظه رم به سه ترابایت افزایش پیدا می‌کند که سرعتی معادل 2400 مگاهرتز دارند. این سرور مدرن قابلیت استفاده از حافظه‌های DDR4 را دارد. در بخش دستگاه‌های ذخیره سازی، سرور HPE DL360 Gen 9 می‌تواند پذیرای هشت دستگاه با اندازه SFF باشد. اگر قصد استفاده از دستگاه با اندازه LFF داشته باشید این مقدار به چهار عدد کاهش پیدا می‌کند که به خاطر اندازه یک یونیتی و بسیار کوچک کاملا طبیعی است. این سرور همچنین از Universal Media Bay پشتیبانی می‌کند. HPE برای مدیریت بسیار بهتر دستگاه‌های ذخیره سازی از کنترل Smart Array P440ar استفاده کرده که دو گیگابایت کش FBWC را نیز به همراه دارد.

همچنین این سرور از سه شکاف افزونه سازی PCI-E بهره می‌برد. در بخش شبکه نیز باید گفت که به صورت استاندارد کنترلر ده گیگابیتی برای این سرور در نظر گرفته شده که چهار پورت خروجی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.  در بخش منبع تغذیه نیز امکان استفاده از دو مدل هشتصد و هزار و چهارصد واتی وجود دارد که بر اساس نیاز کاربر تعیین می‌شود. همچنین DL360 Gen 9 به صورت استاندارد از ابزار مدیریت از راه دور iLO4 پشتیبانی می‌کند. این قابلیت می‌تواند به مدیریت سرور این امکان را داده که آن را از راه دور مدیریت کرده و از سلامت قطعات سخت افزاری اطمینان پیدا کند. باید گفت که HPE DL360 Gen 9 انتخابی بسیار خوب و البته مدرن برای کسب و کار‌هایی است که با مشکل فضا روبرو هستند.

این مدل از پردازنده بسیار قدرتمند و حافظه‌های مدرن استفاده مق‌کند. قابلیت ارتقا حافظه رم تا سه ترابایت، یکی از ویژگی‌های اصلی این سرور است. همچنین کنترلر این سرور اجازه می‌دهد که دستگاه‌های ذخیره سازی بسیار مدرن مثل SSD برای افزایش قدرت و عملکرد در آن استفاده شود.

معرفی و فروش سرورهای دست دوم HPE ProLiant DL380 Gen 9

یکی دیگر از محصولات بسیار خوب، پرفروش و البته محبوب در بازار سرورها HPE ProLiant DL380 Gen 9 است. این سرور دارای اندازه استاندارد دو یونیتی است. نسل قبل این سرور نیز در بازار و به خصوص بخش دست دوم بسیار محبوب بود. این سرور یکی از قدرتمند‌ترین نمونه های موجود در بازار است و هنوز هم به عنوانی محصولی پرقدرت در دیتاسنترها مورد استقاده قرار می‌گیرد.

این سرور از پردازنده های Xeon E5-2600 v4 شرکت اینتل را دارد اما قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های قدیمی‌تر v3 همین سری را نیز دارد. این نکته برای افرادی که قصد خرید محصولات دست دوم را دارند بسیار مهم است. تنوع پردازنده در این خانواده‌ها بسیار زیاد است و خریدار بر اساس نیاز خود می‌تواند انتخاب خود را انجام دهد. یکی از نکات مهم در این سرور پشتیبانی از حافظه‌های مدرن LRDIMM است. این حافظه‌ها با ماژول حداکثر 128 گیگابایتی امکان بهره برداری از سه ترابایت حافظه رم را فراهم کند. این سرور قابلیت استفاده در پردازش‌های بسیار پیچیده و سنگین را دارد و حافظه‌های HPE Presistent Memory NVDIMM در این بخش کمک زیادی را انجام خواهند داد. همچنین حافظه DRAM برای این سرور با حجم هشت گیگابایت در نظر گرفته شده که برای انجام‌ کارهای سنگین بسیار مهم است.

این سرور برای دستگاه‌های ذخیره سازی از پیکربندی 8+8+8 استفاده می‌کند. این ساختار اجازه می‌دهد که کاربر شخصی سازی مد نظر خود را انجام داده و از ترکیب های متفاوتی استفاده کند. برای مثال کاربر می‌تواند از همه شکاف‌ها استفاده کرده و 24 دستگاه SFF را در سرور پیاده سازی کند یا در سمت مقابل از دوازده درایو LFF بهره ببرد. با کاهش برخی از این شکاف‌ها امکان استفاده از Universal Media Bay امکان پذیر می‌شود. شرکت HPE در این سرور از کنترلر Smart Array P4400ar 12Gbps استفاده کرده. این کنترلر از خروجی SAS3 بهره می‌برد. این کنترلر دارای حافظه کش دو گیگابایتی از نوع FBWC و همچنین باتری است. در بخش شبکه نیز این سرور همانند مدل DL360 از کنترلری با چهار پورت خروجی استفاده می‌کند. البته کاربر می‌تواند بر اساس نیاز خود از کارت شبکه‌های متنوع دیگری استفاده کند. این سرور نیز برای مدیریت راه دور از قابلیت iLO4 استفاده می‌کند. این سرور می‌تواند حداکثر از منبع تغذیه 1400 واتی استفاده کند.