در حالی که به تازگی اخباری در مورد پردازنده پرچم‌دار مخصوص لپ‌تاپ شرکت اینتل یعنی Corei9-10980HK منتشر شده، این پردازنده دارای توان مصرفی حداکثری ۱۳۵ وات است تا بتواند در زمان کوتاه به فرکانس بوست ۵٫۳۰ گیگاهرتز دسترسی داشته باشد، امروز اخباری در مورد نسل دهمی کامپیوتر‌های شخصی نیز منتشر شد. مصرف انرژی زیاد پردازنده لپ‌تاپ برای شرکت اینتل حواشی بسیار زیادی را به وجود آورده است.

به نظر می‌رسد که نسل دهم پردازنده‌های شرکت اینتل برای کامپیوتر‌های شخصی نیز از مشکل عدم مصرف بهینه انرژی رنج خواهد برد. بر اساس اخباری که در منابع معتبر در زمینه شایعات منتشر شده است به نظر می‌رسد که پردازنده Core i9-10900F که یکی از پرچم‌داران اینتل خواهد بود می‌تواند مصرفی معادل ۲۲۴ وات داشته باشد! پردازنده Core i9-10900F حتی یک پردازنده مخصوص به اوورکلاک نیست و سرعت آن قابل تغییر نیست و چیپ i9-10900K یک پردازنده مخصوص به اینکار خواهد بود. پردازنده Core i9-10900F دارای ده هسته پردازشی و بیست رشته خواهد بود. مصرف این پردازنده بر اساس اطلاعات منتشر شده بین ۱۷۰ وات تا ۲۲۴ وات خواهد بود. این پردازنده دارای سرعت بوست کوتاه مدت ۵٫۳۰ گیگاهرتز و سرعت بوست متوسط برای همه هسته‌ها در حد ۴٫۵۰ گیگاهرتز خواهد بود. استفاده از سرعت بوست متوسط شاید جز استراتژی‌های اینتل برای مبارزه با AMD Ryzen 9 3900X و Ryzen 9 3950X در بنچمارک‌های چند رشته‌ای باشد.

به نظر اینتل قصد دارد پردازنده‌های مدل i9-10900 که شامل سه مدل F، KF و K خواهند بود را با قیمتی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ دلار وارد بازار کند و البته حدس و گمان‌هایی برای قیمت بیشتر نیز وجود دارد. با توجه به توان مصرفی مطرح شده اینتل باید توجه بسیار زیادی به سیستم خنک کننده این پردازنده‌ها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست